Warning: file_put_contents(): Only 0 of 7758 bytes written, possibly out of free disk space in /home/bti/public_html/bti.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 349
Fotele | Meble z wikliny

Wygodne fotele bujane

Bujane fotele kojarzą się nam głównie z dziadkami, a w szczególności z babciami zajmującymi się robótkami na drutach. Takie fotele bowiem są przez nich kupowane od dziesięcioleci. Młodsi ludzie zazwyczaj twierdzili, że wyroby wikliniarskie są niemodne i staroświeckie. Ostatnio to się jednak zmieniło. Wiklina, dzięki modzie na ekologiczne produkty, stała się chętnie kupowana. Wśród najpopularniejszych wyrobów są różnego rodzaju kosze, ale z mebli wiklinowymi o większych gabarytach to fotele są najczęściej kupowane.

Osobom dorosłym zaleca się fotel bujany. W sklepie internetowym kosztuje on zazwyczaj około 300 zł. Kupując go, warto zwrócić uwagę na wygodę oraz estetykę wykonania. Istotne jest też to, by służył przez lata i był prawidłowo wyprodukowany. Gdyby zawierał błędy, bujanie mogłoby się skończyć wybiciem zębów. Ma to znaczenie w szczególności przy fotelach, które przeznaczone są dla dzieci do dwunastego roku życia. Fotel wiklinowy jednak nie musi się bujać, by być atrakcyjny i niezwykle przyjemny.

Fotele z wikliny różnią się od siebie głównie wzorem, kształtem i kolorem. Może mieć on tradycyjny kształt, mieścić jedną lub dwie osoby, mieć oparcia pod ręce, albo przypominać krzesło. Siedzisko może też zawierać pojemnik, np. na gazety czy jakieś drobiazgi. Najciekawsze są jednak te fotele o nietypowym kształcie. Siedzisko może „zlewać się” wraz z oparciem i tworzyć ciekawą kompozycję. W fotelach zwraca się uwagę także na wzór oparcia, tego, czy całe jest wyplecione, czy też prześwituje czy nie i ile ma kolorów.

Ceny foteli wahają się od kilkudziesięciu za fotel dziecięcy do trzystu kilkunastu za bujany. Zwykły wiklinowy fotel dla osoby dorosłej kosztuje już niecałe dwieście złotych lub sto złotych, jeśli w produkcji była wykorzystana niewielka ilość wikliny. Z takimi cenami mamy jednak do czynienia w sieci, gdyż w zwykłych sklepach meblowym te ceny są wyższe.