Warning: file_put_contents(): Only 0 of 7758 bytes written, possibly out of free disk space in /home/bti/public_html/bti.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 349
Stoliki | Meble z wikliny

Stoliki z wilkiny

Wiklina to bardzo wytrzymały surowiec. Nadaje się więc nie tylko do tworzenia dekoracji, ale także mebli. Poza szafami i półkami produkuje się z niego stoliki. Stoliki wiklinowe są zazwyczaj małe, okrągłe lub półokrągłe. Blat z podłogą może łączyć jedna nóżka z rozgałęzieniami u dołu. Blat wykonany jest raczej z plecionki. Solidność zapewniają grube krawędzie. Taki stolik zapewnia stylowy wystrój pomieszczenia. Może także uzupełniać komplet mebli ogrodowych, byleby tylko pasował wzorem i kolorem do sofy i foteli.

Wiklinowy stolik nadaje się także do salonu, by postawić na nim lampę, pilot, gazetę czy kwiatek. Sporo zależy od barwy wikliny. Najlepiej prezentuje się w salonie kolor wiśniowy, zwłaszcza jeśli stolik stoi na plecionce w kształcie walca. Do kupienia są również stoliki z blatem z płyty meblowej lub szklanym. O wiele lepiej prezentuje się szkło, a tym samym cena takiego stolika jest wyższa niż z drewnianym blatem. Stolik może być także dużych rozmiarów, prostokątny z zaokrąglonymi rogami.

Koszt stolika wiklinowego nie jest duży i oscyluje wokół 200 zł za mały stolik. Za to termin realizacji jest długi. Jeśli nie ma go na sklepie i trzeba czekać na wykonanie mebelka, należy mieć na uwadze, że jest to rękodzieło. Z pewnością to oczekiwanie jest jednak warte udekorowania małego pomieszczenia lub balkonu. Niestety nie ma zbyt dużego wyboru jeśli chodzi o modele takich stolików. Aby przyjrzeć się różnym wzorom, trzeba odbyć wycieczkę po wielu producentach mebli wiklinowych.

Z czym połączyć stolik wiklinowy? Oprócz mebli ogrodowych pasują do niego dekoracje wiklinowe. W pomieszczeniu, w którym postawimy stolik, na półkach można umiejscowić koszyki i kwietniki. Najlepiej by pasowały one kolorystycznie do siebie. Wiklina dobrze łączy się z zielenią, dlatego na stolik o wiele lepiej postawić zieloną roślinkę niż kłaść na nim lampę czy gazety.