Warning: file_put_contents(): Only 0 of 7758 bytes written, possibly out of free disk space in /home/bti/public_html/bti.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 349
Szafki i półki | Meble z wikliny

Szafki i półki

Meble wiklinowe zazwyczaj kojarzą się jedynie z ogrodowymi. Dla wielu one znaczą tyle co komplet wypoczynkowy składający się z sofy i foteli oraz ewentualnie stolika. Tymczasem są to także kosze, kufry i fotele bujane. One stanowią główną część proponowanych przez producentów mebli wiklinowych. O wiele rzadziej spotykane są szafki i półki z wikliny. I niestety, ponieważ są one niezwykle atrakcyjne i oryginalne. Każdy egzemplarz stanowi swojego rodzaju unikat, ponieważ meble wiklinowe z reguły są rękodziełami.

Półki z wikliny to zazwyczaj regały do postawienia na podłodze, np. w przedpokoju. Tam nadają się, by ozdobić je roślinką, kłaść na niej klucze czy telefon. Najpraktyczniejsze są te, które można podstawić do kąta. Zajmują mało miejsca i nie blokują wejścia do pomieszczeń. Mogą być one prostokątne lub zaokrąglone, ale dla dekoracji nie ma to raczej znaczenia. Obie wersje urozmaicą otoczenie. Zazwyczaj takie regały są dostępne w dwóch wersjach kolorystycznych: jednej zupełnie jasnej, drugiej beżowej.

Poza półkami do postawienia są także do powieszenia na ścianach. Takie regały składają się raczej z dwóch półek i nadają się do postawienia na nich co najwyżej drobiazgów, dekoracji. Nie do każdego koloru ściany pasują. Taki mebelek należy dopasować również do ogólnego wystroju pomieszczenia. Oczywiście wiklinowe półki można połączyć z szafkami i w ten sposób umeblować pokój.

Szafki z wikliny przypominają raczej komody. Czasem są połączone z półką, kiedy indziej składają się z zamkniętych szafek lub szuflad. Z reguły nie są to wysokie szafy, lecz sięgające do kolan. Dzięki możliwościom wikliny drzwiczki mogą być tak zaprojektowane, żeby wyglądały, jakby było ich więcej. Poza narożnikami do wyboru są szafki nocne czy regały połączone z małymi szafeczkami. Ich przewaga nad meblami tradycyjnymi polega głównie na walorach dekoracyjnych. Warto przede wszystkim pamiętać, że wiklina wbrew niepozornemu wyglądowi, jest bardzo wytrzymała.