Warning: file_put_contents(): Only 0 of 7758 bytes written, possibly out of free disk space in /home/bti/public_html/bti.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 349
Parawany wiklinowe | Meble z wikliny

Parawany wiklinowe

Chciałbyś oddzielić od siebie jakieś części pokoju? Nie masz czasu na stawianie ścianki działowej? Lubisz ciepłe wnętrze? Jest na to rozwiązanie. Aby coś zasłonić możesz w pomieszczeniu postawić wiklinowy parawan. Być może parawany kojarzą Ci się głównie z tymi stawianymi na nadmorskich plażach w celu osłonienia się od wiatru. Teraz do kupienia są również wiklinowe parawany do postawienia w domu.

Parawany wiklinowe mają z reguły po 175 cm wysokości. Mogą się one składać z kilku skrzydeł, najczęściej jest ich trzy lub cztery. Mogą one w całości być wykonane w jeden sposób, lub u góry przybrać inny wzór, nieco bardziej „ażurowy”. W zależności od solidności wykonania, jedne nadają się raczej tylko do postawienia w pokoju, a inne nawet w ogrodzie. Tam świetnie komponują się z meblami ogrodowymi, mogą je osłaniać, albo tworzyć część architektury ogrodu.

Cena parawanu wiklinowego nie jest wysoka i zależy od wykonania. Dobra, solidna sztuka parawanu kosztuje około 270 zł, jeśli ma trzy skrzydła, a jeśli cztery to około 360 zł. Mniej zapłacimy, jeśli zdecydujemy się na parawan z ażurową górną częścią. Wtedy na niego wystarczy nam 200 zł. Do wyboru mamy oczywiście parawany z prostokątną lub zaokrągloną górą. Niektóre są czasem ozdobione, np. kolorowym uplecionym kwiatkiem.

Do parawanów podobne są sporo niższe i tańsze maty. Z reguły stanowią one ogrodzenie podwórza i chronią przed kurzem, hałasem i spojrzeniami przechodniów, a latem przed słońcem. Produkuje się je z wikliny niekorowanej i łączy drutami, wytrzymują kilka lat i niekiedy wplata się je pomiędzy drągi bramy wjazdowej. Jednak o ile parawany nadają się do postawienia i w domu i na podwórzu, o tyle maty służą jedynie jako „siatka ogrodzeniowa”. Jednakże oba z tych produktów występują w różnych kolorach – ciemnym lub jasnym brązie, w barwie naturalnej wikliny.